Smetanovský bál, 2.3.2024
Oddíl I (ca 16:10)
• VALČÍK I (B. Smetana, Valčík c moll)
• POLKA I (B. Smetana, Jiřinková polka)
• LÄNDLER (W. A. Mozart, KV 606)
• KVAPÍK (B. Smetana, Kvapíček D dur)
• s výukou: PODLÉZAVKA
1. čtverylka – FRANCOUZSKÁ KADRYLA (ca 17:00)
Oddíl II (ca 17:15)
• POLKA II (F. M. Hilmar, Esmeralda)
• MAZURKA (Joseph Hart)
• VALČÍK II (B. Smetana, Valčík As dur)
• s výukou: KUŽELKA (kotilionová, podle K. Linka)
2. čtverylka – Dvořanka / Lancers (ca 18:00)
Oddíl III (ca 18:30)
• VALČÍK III (O. Nedbal, Kavalírský valčík)
• PILKY
• s výukou: SPANISH WALTZ
• POLKA III (A. Dvořák, Pražským akademikům)
• ČARDÁŠ (B. Keller, Spomienka na Bardejov)
3. čtverylka – ČESKÁ BESEDA (ca 19:15)
Oddíl IV (ca 19:45)
• SCHOTTISH / ŠOTYŠKA
• POLKA IV (B. Smetana: Vesnická polka)
• KVAPÍK (K. Komzák II, Kvapík z Helenina údolí)
• SOUSEDSKÁ
• s výukou: POLKA V – STRAŠÁK
• překvapení a tance na přání
Bál ve stylu 19. století, 13.1.2024 – program
I. Tance pana Bedřicha (ca 17:10)
• POCHOD STUDENTSKÝCH LEGIÍ (B. Smetana)
• VALČÍK I (B. Smetana, Valčík c moll)
• POLKA I (B. Smetana, Jiřinková polka)
• VALČÍK II (B. Smetana, Valčík As dur) • KVAPÍK (B. Smetana, Kvapíček D dur)
První čtverylka – ČESKÁ BESEDA (ca 18:00)
II. Tance ze Srdce Evropy (ca 18:30)
• POLKA II (F. M. Hilmar, Esmeralda)
• PILKY
• s výukou: KUŽELKA (kotilionová, podle K. Linka)
• SOUSEDSKÁ
• ČARDÁŠ (B. Keller, Spomienka na Bardejov)
• s výukou: POLKA III – STRAŠÁK
Druhá čtverylka: Kvapíková čtverylka (ca 19:15)
III. Ze světa do Čech (ca 19:45)
• VALČÍK III (D. L. White, Peacock Waltz)
• SCHOTTISH / ŠOTYŠKA
• s výukou: SPANISH WALTZ
• POLKA IV (M. de Werner, Favourite American Polka)
• MAZURKA
Třetí čtverylka: FRANCOUZSKÁ ČTVERYLKA (ca 20:30)
IV. Odkaz našich mistrů (ca 21:00)
• VALČÍK IV (O. Nedbal, Kavalírský valčík)
• KVAPÍK (K. Komzák II, Kvapík z Helenina údolí)
• LÄNDLER (W. A. Mozart, Ländler KV 606)
• POLKA V (B. Smetana, Vesnická polka)
• ČARDÁŠ (B. Keller, Spomienka na Bardejov)
Skvělé informace, díky.
Václavská na Marjánce, 28.9.2023, program:
POCHOD STUDENTSKÝCH LEGIÍ
I. Ze starých almanachů (ca 16:10)
• ESMERALDA POLKA, František Matěj Hilmar
• s výukou: CONVERSATIONSTANZ
• ECOSSAISE
• SOUSEDSKÁ I
II. Z českých bálů (ca16:40)
• JIŘINKOVÁ POLKA, Bedřich Smetana
• s výukou: KUŽELKA
• SEN LÁSKY, valčík, Václav Vačkář
• STRAŠÁK
Čtverylka: ČESKÁ BESEDA (ca 17:20)
III. Česká secese (ca 17:45)
• POLSKÁ KREV, valčík, Oskar Nedbal
• ŠOTYŠKA
• SOUSEDSKÁ II
• s výukou: PODLÉZAVKA
IV. Pěkně od podlahy (ca 18:30)
• POLKA KAJDA se sólovým vozembouchem (2:24)
• PILKY (2:17)
• ČARDÁŠ, Na zelenej lúce (2:12)
• BŘITVA (4:14)
• s výukou: SIR ROGER (4:23)
Čtverylka: MORAVSKÁ BESEDA (19:05)
V. Jen pro ten dnešní den (ca 19:30)
• JEN PRO TEN DNEŠNÍ DEN, foxtrot, Sláva E. Nováček
• BÁBINČIN MARŠOVSKÝ VALČÍK, Jaroslav Křička
• ŠKODA LÁSKY, polka, Jaromír Vejvoda
• TANGO, TANGO, R. A. Dvorský
• PÁR KOUZEL ZNÁT, foxtrot, R. A. Dvorský
Květinový bál – 4. června 2023, program:
I. ZE STARÉ DOBRÉ ANGLIE (ca 17:05):
• Hole in the Wall
• s výukou: Half Hannikin
• Gathering Peascods
II. OD ROKOKA K EMPÍRU čili ROKOPÍR (ca 17:45)
• Mr. Beveridge‘s Magot
• Ländler – Mozart
• Kontratanz Rond
• s výukou: Française en Rond
Velká čtverylka – Dvořanka (ca 18:30)
III. TANCE KVĚTŮ NAPŘÍČ STALETÍMI (ca 19:00)
• Hearts Ease
• Tulipány z Amsterdamu (valčík)
• s výukou: Bouquette
IV. ZE STARÝCH ČESKÝCH BÁLŮ (ca 19:45)
• Polka Esmeralda
• s výukou: Kuželka
• Sousedská
• Strašák
V. SKOTSKÉ OKÉNKO (ca 20:30)
• Ecossaise
• Abbotsford Lassies
• Take Five
• s výukou: Highland Reel
VI. Z NOVÉHO SVĚTA (ca 21:15)
• Jamaica
• Indianer polka
• s výukou: Virginia Reel
Program na Květinový bál 2022 si můžete prostudovat zde.
Program na květnový Hradní bál na Grabštejně je znám – a vy si ho můžete prostudovat tady.
Kompletní program Komorního bálu ve stylu 19. století najdete zde.
Není nutné přijít v páru. Jen v případě většího převisu dam budou tančit i dámské páry.
Dobrý den. K prihlaseni do kurzu je třeba tvořit par? Bohuzel zajem bych měla sama. DK